Pizzerie Prosek

Vinný humidor

Předpokladem pro výrobu špičkového vína jsou přírodní podmínky. „Lidský faktor je nesmírně důležitý. Ale ani génius nedokáže udělat velké víno tam, kde mu to příroda neumožní“, napsal klasik. Složení půdy, sluneční svit, směr a síla vanoucích větrů, vlhkost v podobě dešťů a mlhy spolu s desítkami dalších drobných klimatických efektů určují základní charakteristiku budoucího produktu. O kvalitu vinné révy pečuje po celý rok početný tým odborníků. Kromě jiného musí počátkem léta révu prostřihávat - na každém keři ponechají jen několik málo hroznů, do nichž réva vloží veškerou svoji energii a koncentraci.

Vína bude podstatně méně, ale v mnohem vyšší kvalitě. Toto je jeden z důležitých momentů, které rozhodují o ceně. Stejně tak jako vysoký podíl drahé ruční práce ve srovnání s běžným (mechanizovaným) vinařstvím. U „velkých vín“ je samozřejmostí, že se réva sbírá ručně.

Při sestavování vinného lísku přistupovali gastronom a spolumajitel pan Zdeněk Šulc a manager restaurace pan Rostislav Bušek k výběru vín s různorodostí cen, ale vždy s důrazem na kvalitu. Nabídka humidoru uspokojí každého hosta, ať ty, kteří k nám jdou na večeři a velké víno, ale i ty, jenž mají chuť na sklenku dobrého jednoduchého vína k rychlému obědu.

Prosecco vinný humidor je rozdělený na dvě časti.

V levé si můžete vybírat z bílých šumivých a tichých vín, kde nechybí zástupci Prosecca z Valdobbiadene, ale i champagne a široká nabídka tichých vín.

V pravé části humidoru naleznete červená vína z celého světa s převažující nabídkou vín ze slunné Itálie.


pokračování »»
Ristorante PROSECCO - pizzeria | Prosek Point B | Prosecká ulice 852/66 | Praha 9
(c) 2009 - Všechna práva vyhrazena | Ristorante Prosecco na Facebooku | | Stáhněte si náš wallpaper!
Tvorba www: Neofema s.r.o.
Chci odebírat Newsletter